Dobrý den,

dovolte, abychom se představili. Jsme parta nadšenců (podle někoho spíš bláznů), která již několik let "spřádá" tábory pro děti s diabetem 1. typu. Někteří nás znají z letmých setkání na začátku a na konci tábora či z komentářů na Facebooku. My ale chceme, abyste nás poznali trochu lépe, a tak jsme poprosili naše blízké, ať o nás něco napíší. A aby to bylo superspravedlivé, jsme seřazeni abecedně.


Bára Nováková

Byla jsem požádána o napsání medailonku své nejlepší přítelkyně. Báru znám 18 let, je to dětská zdravotní sestra s 30 letou praxí. Sama má 2 úžasné děti, Natálku a Marka. A pak taky psa, kterého zachránili z útulku. O všechny tři se srdečně a pečlivě stará, stejně jako o své pacienty a další lidi okolo sebe. Za tu dobu co se známe, jsme si obě dvě prošly dobrým i zlým, ale vždy spolu a vzájemně jsme se podporovaly. Vždycky jsem si k ní mohla přijít pro radu, pochopení, a balíček kapesníků.😀Miluju její větu:" Zlato, každý problém má své řešení." Co ji přesně charakterizuje? Nedávno mi vyprávěla příběh ukrajinského chlapce, jehož rodiče neměli dost peněz na učební pomůcky. A co myslíte, že udělala... Okamžitě spáchala útok na papírnictví, vše mu nakoupila a svému synovi dělala dvojité svačiny, aby se rozdělil se svým novým spolužákem. Má obrovské srdce ❤️ a každý by chtěl přítele, jako je Bára!

Naty Pavičevičová

Natálka je úžasný malý človíček, který má upřímně rád zvířata a hned potom lidskou společnost.

Když se zrovna nevěnuje studiu psychologie, lítá po výletech s přáteli a rodinou, a pokud zrovna někde nevýletuje, hledá, kde by se nejblíže mohla podívat na nějaké zvířátko, nejlépe celou ZOO.

Oporou si jsou navzájem s jejím psím parťákem Míšou, se kterým tvoří dokonalé duo, které vynikne v každém parku oproti ostatním obyčejným pejskařům.

Je to ten typ člověka, který se nejdříve rozkrájí pro všechny okolo, a až pak, pokud na to zbyde čas, se věnuje sama sobě.

Je ta nejsilnější mladá slečna, kterou asi kdy potkáte. Před každý problém se staví jako by byl osudný a vyřeší ho až s překvapivou elegancí a (občas) vtipností.

V každé chvíli, kterou strávíte s Natkou, se buď smějete, vzděláváte, nebo rozplýváte nad jejím vztahem ke všem zvířatům. Je to človíček, kterého prostě stojí za to poznat.

MUDr. Martina Romanová


MUDr. Martin Světnička

Když si zadáte do Googlu jméno Mudr. Martin Světnička, dozvíte se především, že je to pediatr a student postgradualního studia.

Martin je ale hlavně největší milovník koček, jakého znám - nejvíc teda našeho kocoura Pepy. (Ten odevzdaně snáší veškeré Martinovy bláznivé nápady.) Většinu času se směje mým vtipům, nebo se směju já Martinovi, například když "vysosne" kostičku manga z talíře a ta mu zaskočí. Nebo když ho nachytám na to, že mu u rakouského jezera řeknu, že v něm plave žralok a on to s údivem sleduje. (Přitom to byla jen kachna lovící ryby a jak se potopila, tak její ocas vypadal jak ploutev.)

S Martinem je prostě pořád legrace a člověk se s ním nikdy nenudí. Obdivuju ale, kolik toho ví a vždy, když potřebuju s něčím poradit, tak Martin vždy všechno vyřeší. 

Naty Světničková

S Naty (ALERT 1: nikdy jí prosím neoslovujte jako Natka) jsme se poznali na dětském letním táboře a to přesně před 8 roky. Už jen to, že se mnou vydržela takovou dobu a nakonec mi řekla "ANO", o ní vypovídá, že musí být neuvěřitelně tolerantní a trpělivá. Natálka se nakonec našla ve studiu učitelství pro první stupeň a co si budeme. Je to přesně ta učitelka, kterou bychom chtěli ("byjsme") mít za třídní učitelku každý z nás (ALERT 2: mluv spisovně a pěkně artikuluj). Je pečlivá, přátelská, usměvavá, ale také zásadová (někdy až moc) a spravedlivá (a taky moc pěkná). Naty pro mě není jenom manželkou, ale především parťákem na celý život. Protože jenom ona dokáže tolerovat, a snad mít i ráda, všechny moje (ne)malé specifické vlastnosti. 

Kamila Špatná- Bobina

Byl jsem požádán, abych napsal něco o Bobině.. Takže: Vážení přátelé (a klidně i nepřátelé), hodnotit člověka je ošemetné už jen proto, že nakonec si každý musí, jak se říká, udělat obrázek sám. (kreslit je povoleno). Pro začátek si tedy dovolím pseudocitaci: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to bude asi tak vše ,co s tím můžete udělat"...

Jdu na to. Bobina je člověk, jako všichni ostatní. Má dvě ruce, dvě nohy, dvě uši, dvě oči, několik milonů vlasů... Ale konec anatomie.

Je to především krásně introvertní osůbka s obrovským srdíčkem nekazící žádnou inteligentní legraci. Milá i přísná (chápejte, pořádek musí být), pracovitá a jako každý z nás má i své mouchy. Ale ty se lehce dají odehnat i přesto, že vidí vícenásobně než lidi .Kdybych to celé měl shrnout (a nepsat celý odstavec, což v mém případě stejně nepřipadá v úvahu) , napsal bych jen, že je to skvělá parťačka do nepohody. Ale jak jsem již uvedl, každý si nakonec musí tuhle skvělou ženskou zažít a pak teprve bude mít jasno...